Κόσμος

Γουέστ Μπρομ-Γουλβς 1-1: Το ασανσέρ πήρε… μπρος

Ισόπαλη εντός έδρας με τη Γουλβς ήρθε η Γουέστ Μπρομ και πλέον όπως όλα δείχνουν δεν θα καταφέρει να σωθεί και θα υποβιβαστεί στην Championship, κάνοντας την διαδρομή… ασανσέρ.

Τις τελευταίες της ελπίδες στην Premier League έπαιζε κόντρα στην Γουλβς η Γουέστ Μπρομ, όμως το ματς ήρθε ισόπαλο με σκορ 1-1 και έτσι οι «Baggies» έχουν αρχίσει να σκέφτονται τη νέα σεζόν που θα τους βρει στην Championship.

Ο Φάμπιο Σίλβα άνοιξε το σκορ για τη Γουλβς λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (45+2). Στο δεύτερο ημίχρονο η Γουέστ Μπρομ κατάφερε να βρει δίχτυα, με τον Μπαγέ Ντιάν να σκοράρει και να κάνει το 1-1 στο 62ο λεπτό με κεφαλιά. Από εκεί και έπειτα, καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να βρει δεύτερο τέρμα, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το τελικό σφύριγμα της λήξης.