Κόσμος

Ίντερ – Τζένοα 3-0: Τριάρα με άρωμα… Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η τριάδα των πρώην της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν κομβική για την Ίντερ, καθώς Λουκάκου, Νταρμιάν και Σάντσεζ σκόραραν στην εύκολη νίκη με 3-0 επί της Τζένοα.

Με πρωταγωνιστή τον Ρομέλου Λουκάκου (ξανά) η Ίντερ δεν αντιμετώπισε πρόβλημα κόντρα στην Τζένοα εντός έδρας και πήρε πολύ εύκολη νίκη φτάνοντας τα πέντε σερί τρίποντα.

Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Βέλγος επιθετικός έφυγε στην αντεπίθεση και με υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Περίν για το 1-0. Η Ίντερ «έπνιξε» τη Τζένοα που δεν μπόρεσε να κάνει αισθητή την παρουσία της και μέσα σε έντεκα λεπτά ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Ο Λουκάκου μετά το γκολ, είχε και ασίστ στον Νταρμιάν για το 2-0 στο 69ο λεπτό, ενώ ο Σάντσες που μπήκε ως αλλαγή στο 76′ τέσσερα λεπτά μετά διαμόρφωσε το τελικό 3-0 με ωραία κεφαλιά και για πρώτη φορά η ομάδα του Κόντε επικράτησε έξι συνεχόμενα παιχνίδια της ομάδας της Γένοβας χωρίς καν να δεχθεί γκολ.